ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Zahit Kotku İmam-Hatip Ortaokulu Öğretmenleri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze Projelerini Sundular

..
Mehmet Zahit Kotku İmam-Hatip Ortaokulu Öğretmenleri, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze Projelerini Sundular

Mehmet Zahit Kotku İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri ve matematik öğretmenleri Murat Çalışkan, yürütmüş oldukları  "Matematiksiz bir Yaşam" ve "Fen Demek Deney Demek" eTwinning projelerinin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında Okul Müdürü Sedayi Altun ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Saygın Atinkaya'yı ziyaret ettiler. Sakarya ortaokulu ile birlikte kurucu ortak oldukları Matematiksiz bir Yaşam projesinde 4 Avrupa 10 yerli katılımcı olduğunu, katılımcı oldukları Fen Demek Deney Demek projesinde ise 7 Avrupa 10 yerli katılımcı olduğunu belirterek, yaptıkları etkinliklerin sunulduğu tanıtım kitapçıklarını İlçe Milli Eğitim Müdürümüze takdim ettiler.

Matematiksiz Bir Yaşam eTwining projesinde öğrenciler; yaptıkları etkinliklerle matematiğe farklı bakış açısı geliştirdiğini, matematiğin günlük hayatımızda ne denli önemli olduğunu daha iyi anladıklarını belirttiler. Bazen ölçüsüz kek bazen sayısız para bazen sayısız takvim yaptıklarını, bina, köprü gibi önemli yapıların ölçülerini inceleyip maketini yaparak oran kavramının önemini gördüklerini, spor dalı-matematik ilişkisinde Geleneksel Türk Okçuluğunu seçerek, sporda matematiğin önemini pekiştirmiş olduklarını, yazdıkları hikâye ile matematiksiz bir günü karakterlere yaşattıklarını, Karma takım arkadaşlarıyla İngilizce matematik akrostiş etkinliği yaptıklarını, yurtdışı ortaklar sayesinde dil yeteneklerine katkı sağlayıp farklı kültürleri tanıdıklarını, Web 2.0 araçlarını öğrendiklerini söylediler. Fen Demek Deney Demek eTwinning projesini matematik öğretmenleriyle yürüten öğrenciler ise ders dışında da bilimsel süreç becerilerini kazanarak deney yapma ve tasarlama, doğada olan olayları deneyle gösterme imkânı bulduklarını, Laboratuvar güvenliği ile ilgili İngilizce drama-kısa film etkinliği yaptıklarını, zoomda bulundukları takım adına deneylerini diğer okullara sunduklarını, "Zamandaki Dostum Cezeri" adında yazdıkları hikâyeyle bilim insanlarının dünyasına yolculuk yaptıklarını, yurt dışı ortaklar ile İngilizce iletişim kurup dil gelişimine katkı sağladıklarını, Web 2.0 araçlarını kullanmayı geliştirdiklerini ve son olarak yaparak yaşayarak öğrenme deneyimi elde ettiklerini söylediler. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz projeler ile ilgili görüşlerini paylaşıp, desteklerini ifade ettiler.

05-05-202205-05-2022

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.