ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitim Atölyesi Projesi' Beşinci Dönem Kursiyer Eğitimi Başladı.

'Mesleki Eğitim Atölyesi Projesi' Beşinci Dönem Kursiyer Eğitimi Başladı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, Fatsa Halk Eğitim Merkezini Ziyaret ederek  "Türk-Japon Ortaklığı"  "Mesleki Eğitim Atölyesi Projesi" beşinci dönem kurs öğrencilerini ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya "Güçlü Kadınlar, Güçlü Gelecek" son teknoloji makine ve ekipmanlarla donatılan ve Japonya Büyükelçiliği - Fatsa Belediyesi iş birliği ile Fatsa Halk Eğitim Merkezi'nde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitim Atölyesi Projesi' beşinci dönem kursiyer eğitimi başladı.  Proje sayesinde şu ana kadar 200 kadına iş imkânı sağlandı.  Fatsa Belediyesi -Japonya iş birliğinde yürütülen "Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi" sayesinde yılsonuna kadar 300 kadına iş imkânı sağlanması planlanmaktadır.

'Türk-Japon ortaklığı' adı altında bir ilke imza atılan projenin devamını da getirmeyi planladıklarını belirten Fatsa Belediye Başkanı Etem Kibar da  "Fatsa Organize Sanayi Bölgemizin (OSB) en büyük yatırımlarından biri tekstil yatırımı üzerinedir. Yatırımcılarımızı ziyaret ettiğimizde onların bizlere kalifiye eleman bulamadıklarını söylemesi ile bizler de bir atölye kurma planı ortaya koyduk. Bizim projemiz, Türk-Japon ortaklığı adı altında Türkiye'de 730 proje içerisinden 10 tane hibe almaya hak kazanan projelerden bir tanesi oldu. Fatsa Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz çatısı altında halk eğitim merkezinde istihdam atölyesi olarak kurmak ve hizmete sunmaktan son derece memnunuz. Ortaklığı adı altında bir ilke imza atılan projenin devamını da getirmeyi planlıyoruz" dedi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya ise, "Fatsa Belediyesi, Japonya Büyükelçiliği ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak istihdama destek veren bir projede olmak son derece önemli. Bu proje bölgedeki en önemli projelerden birisidir. Halk eğitim merkezleri insanlara meslek öğretirken aynı zamanda istihdama yönelik kurslara da destek veriyor. İlçe Milli Eğitim olarak istihdama yönelik projelerde yer almak bizim için son derece önemlidir. Teorik anlamda 200'e yakın vatandaşımız kurs alarak istihdam sahibi oldu. Yıllık 300 kişinin istihdam edileceği bu güzel projenin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

27-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-2022

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.