ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul DYS Yöneticilerimize DYS İle İlgili Toplantı Yapıldı

Okul DYS Yöneticilerimize DYS İle İlgili Toplantı Yapıldı

Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Ramazan AKYOL başkanlığında, İlçe DYS Yöneticilerimiz Cafer Tayyar AKÇA ve Sefa KOÇ tarafından Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda 3 grup halinde düzenlenen DYS Yönetici ve Kullanıcı Eğitimi toplantısına tüm okullarımızdan görevlendirilen DYS Yöneticileri katıldı.

Toplantıda; Bakanlığımızın Merkez Teşkilatlarında 2012 yılından beri uygulanan sistemin 2013 yılı itibariyle bütün İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde kullanılmaya başlandığı, 2014 yılı itibariyle tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sisteme dâhil olduğu, ilçemiz okullarının ise 2017 yılı içerisinde sisteme geçiş yapacağı ve resmi yazılara sistem üzerinden ulaşımın sağlanacağı bilgisi verildi.

Sistem sayesinde kırtasiye israflarının önüne geçileceği, bürokrasi işlemlerinin azalacağı,  evrakların doğru ve hızlı bir şekilde hedefine ulaşacağı, şu anda yıllık 12 milyon evrakın oluşturulduğu alt yapıda, kâğıt, kartuş ve diğer sarf malzemelerinin kullanımının da ciddi oranda azalma olacağı ifade edildi.

Okul DYS yöneticilerimize sistemin genel özellikleri, DYS kurulumu, e-imza kurulumu, tanım ekranları, giden evrak oluşturma, onaylama ve gönderme işlemleri, gelen evrak kayıt işlemeleri konularında detaylı bilgi verildi.

Toplantıya katılan ve gerekli hassasiyeti gösteren DYS okul yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.

 

01-03-201701-03-201701-03-201701-03-201701-03-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.