ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuluma Devam Ediyorum Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi Kapanış Töreni

İlçemiz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, özellikle ‘Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması’ amacıyla uygulanan ‘Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış töreni yapıldı.
Okuluma Devam Ediyorum Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi Kapanış Töreni

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda, ‘Okula Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış törenine Fatsa Kaymakamı Mehmet YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, daire amirleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

‘Okula Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken programın açılış konuşması Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN tarafından yapıldı.

Şahin, konuşmasında, “Genelde Ordu’da, özelde ise Fatsa ilçesi ve Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarını arttırmayı hedefledik. Bunu gerçekleştirmek için, bir takım faaliyetler planladık. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülüyor ve izleniyor. Hibe programının Türkiye geneli toplam bütçesi 10 milyon Euro olup, tutarın 1,5 milyon Euro’sunu Türkiye Cumhuriyeti, 8,5 milyon Euro’sunu ise Avrupa Birliği karşılıyor” diye konuştu.

Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN’in ardından bir konuşma yapan İlçemiz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma ALTUNTAŞ, proje hakkında önemli bilgiler verdi.

Son olarak ise Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, projenin önemine dikkate çeken bir konuşma yaptı. ‘Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam oranlarının Arttırılması Hibe Programı’ kapsamında hazırlanan ‘Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesi, yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

 

07-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-2016

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.