ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu Öğrenci Ve Velilerinden “Şanlı Bayrağım” Bayrak Sergisi

Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu Öğrenci Ve Velilerinden “Şanlı Bayrağım” Bayrak Sergisi

 

Fatsa Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu öğrenci ve velilerinin Değerler Eğitimi Vatanseverlik konusu kapsamında hazırlamış olduğu “Şanlı Bayrağım” bayrak sergisinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Fatsa belediye kültür sarayında yapılan programa; Kaymakamımız Mehmet Yapıcı’nın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.  

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulu Müdürü Asiye Kilim, "Ders kitaplarında değil yaşamın tam içinde bir eğitimdir değerler eğitimi ancak değerli insanlar bu değerleri yaşayarak değer verdiklerine öğretebilirler. Bizde minik yürekleri hayata hazırlamak için Değerler Eğitimi projesine gönül verdik. Amacımız velilerimizi de eğitimin içine dâhil ederek çocukları ile sağlıklı zaman geçirebilmeleri idi. Milli ve manevi değeri oldukça yüksek olan vatanseverlik Bayrak tasarlama projesi ile farklı materyallerden oluşturulan el emeği göz nuru ile hazırlanmış olan bayraklarımızı bu sergiyi hazırlayarak siz değerli konuklarımızın da ziyaret etmesini arzuladık” dedi. 

Okul Müdürü Asiye Kilim, konuşmasını “Dokunduğumuz her bir hayatın gelecekte yüzlerce hayatın kurtuluşuna vesile olacağı gerçeğini hiçbir zaman unutmadık. Rengini kanımızdan, ay yıldızını göklerden almış olan bayrağımız uğruna nice Türk evladı canlarını feda etmiş ve halen etmektedirler. Ruhları Şad Olsun”diyerek noktaladı. 

Konuşmaların ardından minik öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu ve “Türkiye’m Gösterisi” sunumu gerçekleştirildi. 

Ömer Hüseyin Çağatay Anaokulunun öğrencileri arasında düzenlediği İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını en güzel okuyan beş öğrenciye Kaymakamımız Mehmet Yapıcı’ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin, tarafından madalya takdiminde bulunuldu  

 “Şanlı Bayrağım” bayrak sergisinin açılışı ve misafirlere sunulan ikram ile son buldu 

       

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019   

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.