ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORDU'DA EĞİTİM ADINA BİR İLK!..

FATSA BİLİM VE SANAT MERKEZİ, HAZIRLADIĞI 15. TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI PROJESİYLE ÖNEMLİ BİR İLKE İMZA ATTI!...
ORDU'DA EĞİTİM ADINA BİR İLK!..

Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi Türkçe Öğretmeni Volkan Odabaş'ın yürütücülüğünü, Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni Ali Kavci ve Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın uzmanlığını yaptığı "Mavi ile Yeşilin Kucağında Doğamı, Tarihimi ve Kültürümü Keşfediyorum" adlı proje, 15. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Destek Programları kapsamında 121B902 numarayla destek almaya hak kazanmıştır.

İlimiz Ordu'da eğitim adına bir ilki başaran Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi, proje sürecinde Ordu Üniversitesi, Fatsa Belediyesi, Aybastı Belediyesi, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Fatsa Kaymakamlığı, Fatsa Tarım ve Orman Müdürlüğü, Fatsa Ziraat Odası Başkanlığı, Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından desteklenmektedir.

Projeyle ilimizin Doğa, Tarih ve Kültür hazineleri bünyesinde; Doğa Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Tarımsal Bilimler kapsamında Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Yason Burnu, Aybastı Perşembe Yaylası, Hoynat Adası, Fatsa Kabakdağı Eko-Tarım ve Turizm Köyü, Fatsa Çiftçi Eğitim Merkezi'nin yanı sıra; Fatsa Antik Cıngırt ve Ordu Kurul Kalesi Yerleşkeleri'nde alanında uzman çoğu akademisyen ve eğitmenler öncülüğünde doğa eğitimi ve bilim okulları faaliyetleri yürütülecektir.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.