ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORDU’DAN, ŞANLI ORDUMUZA İLK MEKTUP PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN MEKTUPLARI MEHMETÇİĞE ULAŞIYOR

ORDU’DAN, ŞANLI ORDUMUZA İLK MEKTUP PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN MEKTUPLARI MEHMETÇİĞE ULAŞIYOR

                Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, “Ordu’dan Şanlı Ordumuza İlk Mektup” Projesi kapsamında Fatsa İlçemizde bulunan ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin yazmış olduğu mektuplar ve anaokullarında bulunan öğrencilerimizin yapmış olduğu resimler, İlçemiz İlkokullarından Şehit Zafer Özdeniz İlkokulunda öğrencilerin katılımı ile de düzenlenen basın açıklaması ve törenle Afrin’ de görev yapan kahraman Türk askerlerimize gönderildi. Törene

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA, Fatsa PTT Müdürü Sait ARACI Fatsa İlçe Jandarma Komutanı Hasan AYKAN ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro ekibi katıldı. Toplanan mektuplar Ptt aracılığı ile Afrin’ de görev yapan kahraman Türk askerlerimize gönderildi.

           Proje kapsamında Fatsa ilçesinde bulunan ilk ve okullarda okuyan, yine ana sınıfları ve bağımsız anaokullarından da bulunan 1700 öğrencinin katılımıyla Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimize yönelik mektup ve resim gönderilmesi hedeflenmiştir. Proje sonunda yaklaşık 1150 öğrencinin katılımı ile mektup ve görsel eseler oluşturulmuştur.

            Ordu’dan Şanlı Ordumuza İlk Mektup Projesi, Şubat 2018 tarihinde başlatılmış olup, Mart ayı sonuna kadar öğrencilerden gelen mektup ve resimler toparlanmıştır. Bu projenin amaçlarından biri, Nisan ayında okumaya yeni geçen birinci sınıf öğrencilerimizin, okumaya geçtikten sonra ilk mektuplarını kahraman Mehmetçiğimize yazmalarının sağlanmasıdır. Ayrıca anaokullarımızda okuyan ve henüz okumaya geçmemiş minik yavrularımızın duygu ve düşüncelerini resim yoluyla Mehmetçiğimize aktarmalarını sağlamaktır. Dolayısıyla biz bu projeyle Fatsa İlçesinde okuyan 1. Sınıf öğrencilerimizin hayatlarında en anlamlı ilk mektuplarını Suriye’de, Afin’de El Bab’da mücadele eden kahraman Türk Askerine yazmalarını sağlamaktır. Bugün bunu başardık çok şükür.

            Bizler bu minik yavrularımızın bu mektuplarıyla, orada can siperane bir şekilde mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize bir nebze moral verebilirsek, kendimizi o derece bahtiyar sayacağız. Bu vesileyle bu projeye destek veren, mektup veya resim yollayan tüm öğrencilerimize, okul idarecilerimize, Jandarma Komutanımıza, PTT Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarımıza, teşşekür ederiz. 

26-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-201826-04-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.