ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum" Projesi Kitap Dağıtım Töreni ve Kapanış Etkinliği yapıldı.

"Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum" Projesi kapsamında, ilçemizde okuyan öğrencilerin göndermiş oldukları 539 eser arasından, 189 eser yayınlanmaya değer görüldü. Bu eserler Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğrenci Eserleri Kitabında toplanarak, Ünye El Ele Derneği ortaklığında, 1000 adet bastırıldı. Bu gün de eser sahibi öğrencilerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın ATİNKAYA´nın katıldığı törenle, eserleri takdim edildi. Ayrıca her bir okulumuza 20 şer adet kitap verilerek, tüm şubelerimize öğrenci eserleri kitabının dağıtımını yaptık. Kitapta eseri yer alan genç yazarlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
"Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum" Projesi Kitap Dağıtım Töreni ve Kapanış Etkinliği yapıldı.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Fatsa Belediyesi ortaklığında yürütülen ve Ünye El Ele Derneği katkılarıyla kitabı basılan, “Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum Öğrenci Eserleri Kitabı” Kitap Dağıtım Töreni Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapıldı. Törende hem eser sahibi öğrencilere eserleri takdim edildi, hem de okullarımıza 20 şer adet “Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum Öğrenci Eserleri Kitabı” dağıtıldı. Törende öğrenci ve öğretmenlere hitap eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, projeyle ilgili şunları söyledi;

“Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum” Projesi Eylül 2017’ de okul müdürleri ve her okuldan görevli bir öğretmenin katılımıyla başlamış ve Haziran 2018 tarihinde proje kapsamında en çok okuyan 50 öğrencimizin ödüllendirilmesiyle tamamlanmıştır. Bu proje kapsamında öğrencilerimizin kitap okumaları ve okudukları kitaplardan yola çıkarak yeni eserler ortaya koymaları hedeflenmiştir. Proje uygulandığı süre içerisinde, Fatsa ilçemizdeki tüm okullarımız projeye katılmıştır.

"Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum" projesine okullarımız; 191 adet şiir, 170 adet öykü, 94 adet görsel eser, 28 adet masal, 23 adet deneme, 23 adet kompozisyon, 5 adet fabl, 3 adet eleştiri yazısı, 1 adet anı yazısı türünde olmak üzere toplam 539 eserle katılmıştır. Bu eserler,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde kurulan Eser İnceleme Komisyonu tarafından incelenmiştir.

                Komisyonumuzun incelemeleri sonucunda: 71 adet şiir, 61 adet öykü, 19 adet masal, 7 adet deneme, 4 adet kompozisyon, 26 adet görsel eser olmak üzere toplam 188 adet eser müdürlüğümüzün bastırdığı bir kitapta yer almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizin eserleri “Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum Öğrenci Eserleri Kitabı” adı ile 1000 adet basılmış ve kitapta eserleri yer alan öğrencilerimize ve projemize katılan tüm okullarımıza hediye edilmiştir.

                “Kendim İçin Okuyorum, Geleceğim İçin Yazıyorum” Projesi okullarımıza örnek teşkil ederek okullarımızın yeni eserler üretmesine de katkı sağlamıştır. Bu projenin başlamasından sonra:

                Okullarımızda 4 adet dergi ( Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi- HARMAN1, HARMAN2, Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi – ALBATROS, İlhan Hazinedar Ortaokulu- HAZİNE), 2 adet kitap ( Bolaman Ortaokulu- UMUT KANATLI ÖYKÜLER, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu- ÖYKÜLERİN DİLİ) basılmıştır. Bu öğrencilerimiz yazdıkları kitapları düzenledikleri imza günleri aracılığı ile tanıtarak öğrencilerin sosyal becerilerinin ve toplum içerisinde konuşma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunulmuştur. Bunun yanı sıra 1 öğrencimiz kendi imkânları doğrultusunda “ ZEMHERİ ORTANCASI” adlı kitabının basımını gerçekleştirerek yeni bir eser ortaya koymuştur. Ben bu vesileyle bu projeye iştirak eden, eser sunan veya katkı sağlayan tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve diğer paydaşlara teşekkür ediyor, ilçemizde bu tarz projelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

 

11-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.