ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Ortaokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Sakarya Ortaokulu Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Sakarya Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Tuba Tuzcu Alver yürütmüş oldukları  "How I Learnt Your Culture" ve "EuVOYAGE"  eTwinning projelerinin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında Okul Müdürü Nazım Aslaner ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

"How I Learnt Your Culture" Macaristan, Polonya, İspanya ve Türkiye 13 ortaklı; EuVOYGE ise Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Polonya, Romanya, Slovakya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye'den 35 ortaklı uluslararası projelerdir. Her iki projede de öğrenciler hem kendi kültürümüzü, unutulan geleneklerimizi daha iyi tanıyıp tanıttılar hem de farklı kültürleri tanıma imkânı buldular. Öğrenciler projeleri kapsamında kültür aktarımı, yabancı dili etkili kullanma, farklı kültürlere saygı duyma, benzerlikleri ve farklılıkları kavrama kapsamında yaptıkları faaliyetleri Şube Müdürlerimiz Muhammet Ancaza , Bayram Selek ve Kazım Başoda'ya tanıttılar. Kültürel öğelerden oluşan zihin haritaları, ortak olarak hazırladıkları takvim, kültürel sözlük, akrostiş çalışmaları, e-dergi, öğrencilerin kendi yaptıkları geleneksel yemek tariflerinden oluşan yemek kitabı, ortak ürün hediyelik duvar saati, şehirlerini tanıtan hikaye kitabı gibi hazırladıkları çalışmaları sundular. Hem yabancı hem de Türk öğrencilerimizin senkronize bir şekilde bir arada oynuyor gibi sergiledikleri damat halayı performansı çok etkileyiciydi. Kültürümüzün farklı ülkelerde öğrenilmesi ve oynanması çok gurur vericiydi.

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.