ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıkamış harekatının yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ordu Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Fatsa ilçesinde ´Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü´ düzenlendi.

Sarıkamış harekatının yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ordu Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Fatsa ilçesinde ´Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü´ düzenlendi.

Sarıkamış harekatının yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ordu Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Fatsa ilçesinde ´Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü´ düzenlendi. 15 Temmuz Özgürlük meydanında, saat 10.00’da toplanan protokol, yüzlerce öğrenci ve vatandaş Sarıkamış´ta donarak şehit düşen 90 bin askeri anmak için şehir merkezinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılan vatandaşlar tarafından 200 metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Atatürk Parkına kadar marşlar ve tekbir sesleri eşliğinde  yüründü. 

Program, donarak ölen 90 bin şehit için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Ardından Fatsa Sahil Büyük Camii İmam Hatibi Ahmet ÖZAY tarafından Kuranı kerim okundu.  Anma yürüyüşüne başlamadan önce programda bir konuşma gerçekleştiren Ordu Valisi Seddar YAVUZ , “Her bir karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu aziz vatanda Hür ve bağımsız yaşamanın bedelini bin yıldır ödüyoruz ve ödemeye de devam ediyoruz. 1071 yılında başlayan diriliş bize bir Anadolu Selçuklu, Osmanlı ve bir Türkiye cumhuriyeti bağışlamıştır. Balkanlara, Avrupa’ya ve dünyanın en ücra köşelerine kadar taşıma fırsatını bahşetmiştir. Yüce Türk milleti Allah’ın ipine sımsıkı sarılmış ve bu yolda can vermiştir. Söz konusu vatan bayrak din olduğunda adeta ölüme, şehadete gül bahçesine girermişçesine koşmuştur. Sarıkamış’ta işgal altındaki Topraklarımızı kazanmak için o gün o gün olduğumuz sefere çıkmış fakat zafer nasip olmamıştır. Tarihimizi ecdadımızı iyi öğrenmeliyiz, hürmet ve saygıda kusur etmemeliyiz. Zaferin Allah’ın olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Sarıkamış’ta sefere çıkan ordumuz, Allah’a ve Resulü ile kavuşmuş ve emeline ulaşmıştır. Bugünlerde sevdası Türkiye olan herkesin, Bir ve beraber olması gereken süreçten geçiyoruz. İdeolojilerimizi siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp ay yıldızlı bayrağımızın etrafında kenetlenip bu vatanı korumayı mutlaka başarmalıyız. Vatan için hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum,dedi.

 Yürüyüş Atatürk Parkı Anfi Tiyatroda sona erdi.                                                                                                                             08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.