ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı.

    Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

    İlk tören Atatürk anıtına protokol tarafından çelek konup saygı duruşu ve istiklal marşını okunmasıyla başladı. Ardından Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen programa geçildi.

    Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen programa;  Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı ve eşi Sayın Türkan Yapıcı, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin Bayçelebi, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Halit Gülten,  ,
Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdür vekilimiz Ramazan AKYOL ve şube müdürümüz Ramazan TÖNGEL,daire ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, polis teşkilatı üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

    Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi yaptı.

   “İlkemiz dürüst, tarafsız, insan haklarına ve yasalara saygılı, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne inanan, meslek etiği çerçevesinde, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayışla halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek, halkımızla bir ve beraber olmaktır” diyerek konuşmasına başlayan İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, “Bu ilkeler ışığında görevimizi yerine getirirken, milletimizden aldığımız güçle, Fatsa halkının huzur ve mutluluğu için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanmaktan ve görevler uğruna hiçbir fedakârlıktan asla çekinmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Modern devletin en önemli görevi kamu düzenini korumak ve yönettiği toplum ile bireyin güvenliğini sağlamaktır.” dedi.

    İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, “Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine mevcut ya da muhtelif tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir. Fatsa polisi olarak bu çalışmalarda bizden desteğini esirgemeyen ve ortak yürütülen projeli çalışmalarla işbirliği içerisinde olduğumuz tüm kamu, kurum ve kuruluşlarının değerli yönetici ve çalışanlarına, sivil toplum örgütlerine ve Fatsa halkına şükranlarımı arz ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

   Programda, Fatsa Sevgi Sanat Merkezi Çocuk Korosu’ndan kahramanlık türküleri sunumu,  “Anadolu Toprakları” isimli tiyatro gösterisi ve söz ve müziği Polis Memuru Ercan Bucak’a ait “Polisim Başka Adım Yok” adlı şarkı eşliğinde İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan klipin gösterimi gerçekleştirildi.                                                                                                                                                                                                                                   11-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

              

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.