ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Seddar Yavuz, Fatsa İlçemizde okul yapımı için arsa bağışında bulunan hayırsever işadamları Zeki Uslu ve Hüseyin Uslu ile protokol imzalandı.

Valimiz Seddar Yavuz,  Fatsa İlçemizde okul yapımı için arsa bağışında bulunan hayırsever işadamları Zeki Uslu ve Hüseyin Uslu ile protokol imzalandı.

Valilik makamında hayırsever işadamı Zeki Uslu Hüseyin Uslu’nun oğlu Mehmet Uslu’yu kabul eden Vali Seddar Yavuz, hayırsever işadamlarının bu davranışının örnek olmasını diledi.

 

Bağışlanan arsanın ile Fatsa’da ikili eğitimi sonlandırmaya yardımcı olacağını belirten Vali Yavuz, arsa bağışında bulunan hayırsever işadamı Zeki Uslu ile Hüseyin Uslu’yu tebrik etti.

 

“TÜM İŞADAMLARIMIZA ÖRNEK OLABİLECEK BİR DAVRANIŞ”

Vali Yavuz, “Değerli işadamlarımız Zeki Uslu ve Hüseyin Uslu beyefendi,  Fatsa’da ikili eğitimi sonlandıracak bir katkı sunarak, okul yapımı için arsa bağışında bulundular. Tüm iş adamlarımıza örnek olabilecek bir davranış gösterdiler. Özellikle eğitime yapılan her türlü katkıyı önemsiyoruz. Bırakın arsa bağışlamayı, okul yapmak üzere koltuklarının altına bir tuğla alıp gelmiş olsalardı bile, yine onları alınlarından öperdim. Böylesine güzel bir davranış vesilesiyle her iki kardeşimizi de kutluyorum. Böyle güzel örneklerin devam etmesini diliyorum. Ordu’da biliyorum ki, çok sayıda hayırseverimiz oldu. Ama ümit ediyorum bu davranıştan sonra biraz daha ivme kazanır ve hayırseverlerimiz, iş adamlarımız eğitim alanına daha çok ilgi duyarlar” diyerek, arsa bağışına vesile olanlara da teşekkür etti. 

 

Fatsa ilçesi Kurtuluş mahallesinde bulunan 3.028 m2’lik arsayı okul yapılmak üzere bağışlayan hayırsever iş adamı Zeki Uslu ise, yapılan bağışın hayırlı olmasını dileyerek, “Memleketimizin okula ihtiyacı vardı. Biz de annemizin adının yaşamasını istiyorduk. Babamızın adına cami yaptık, annemizin adına da okul yapalım dedik. Sağ olsun müdürüm önayak oldular bizde yeri verdik. İnşallah memleketimize yararlı olur” şeklinde konuştu. 

 

Protokol imza töreninde, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya da hazır bulundu.

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.