ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Dil Festivali İngilizce Kısa Film Yarışması Sonuçları Açıklandı

Yabancı Dil Festivali İngilizce Kısa Film Yarışması Sonuçları Açıklandı

Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; Ortaokullar ve Ortaöğretim okullarında Yabancı Dil öğretimine olan ilgiyi ve hitabet gücünü artırmak, dil eğitimini eğlenceli hale getirmek, teknoloji entegrasyon sürecine katkı sağlamak ve öğrencileri grup çalışmasına yönlendirerek, işbirlikçi öğrenme ortamları içerisinde aidiyet duygusunu geliştirmek amacı ile ilimiz genelinde hedef dilde yarışmalar düzenlenmiştir.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi/özel lise ve dengi okullar (9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri) arasında düzenlenen İngilizce Kısa Film Yarışması Sonuçları jüri değerlendirmeleri sonucunda belirlenmiştir.

 

Yarışmada dereceye giren okullarımızın filmleri 2 Mayıs 2017 tarihinde saat: 13.00, Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenecek olan "Yabancı Dil Festivali´nde" gösterilecektir.

 

Yarışmada dereceye girmeye hak kazanan okullarımıza Ordu Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü, Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Adem YÜCEL tarafından "1 Haftalık Stüdyo (Fotoğraf ve Kamera) Eğitimi" verilecektir. 

 

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından;

1.’lik Ödülü: 500 TL

2.’lik Ödülü: 400 TL

3.’lük Ödülü: 300 TL 

Mansiyon Ödülü: 200TL olarak belirlenmiştir.

 

İngilizce Kısa Film Yarışması sonucu dereceye giren okullarımız;

1. Fatsa Anadolu Lisesi

2. Perşembe Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi

3. Fatsa Bolaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mansiyon Ödülü: Korgan Çiftlik Çok Programlı Lisesi seçilmiştir.

 

İngilizce Kısa Film Yarışması adına emek veren, ürün ortaya koyan tüm okullarımızı, öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.